Хто використовує конфлікт на київському ВСД для дифамації члена КЗС Александрова?

IMG_3553

24 серпня 2019 року на акції, що пройшла в рамках традиційного Всесвітнього стомахінського дня під так званою Аркою дружби народів у Києві, стався конфлікт. Учасники акції — українці та російські політемігранти — зіткнулися з протидією з боку організаторів і учасників заходу «Спорт для всіх», котрий так само відбувався у цьому місці в рамках святкування Дня незалежності України: спортсмени та охорона зірвали банер, влаштували тасканину з маніфестантами й перехожими, які вступилися за активістів. Поліція, прибувши на місце інциденту та переконавшись у тому, що акцію на підтримку Бориса Стомахіна заявлено як належить, відновила порядок, і далі Всесвітній стомахінський день у Києві продовжився без пригод. У його рамках удалося зібрати 543 гривні на допомогу Борисові по звільненні; на жаль, після втручання поліції збір коштів довелося припинити, бо його не було попередньо згадано в повідомленні про проведення акції.

Конфлікт зі спортсменами одержав певний резонанс в українських блоґосфері та ЗМІ, бо, крім виясняти порядок повідомлення й проведення акцій, сторони широко дискутували на світоглядні теми, особливо — про ставлення до Росії. Активісти ВСД стояли з гаслом «Смерть Росії!», тимчасом як спортсмени та їхні прихильники стверджували, що дітям — учасникам спортивного заходу не слід таке чути, бо вони їздять до Росії на змагання. Отже, і в обговореннях інциденту, що тривають в Інтернеті, лунає осуд на адресу то «проросійськи налаштованих спортсменів», то — «провокаторів, які прийшли з російським порядком денним на дитяче свято й нацькували одних українців на інших».

Міжнародний комітет захисту Бориса Стомахіна офіційно висловлює свій жаль з того, що акція, запроваджена тільки й винятково для підтримки вірного друга України Бориса Стомахіна, викликала неоднозначну реакцію в українському суспільстві. ВСД відзначають в усьому світові з 2013 року, датою проведення є день народин Стомахіна. Місце проведення ВСД-2019 у Києві обрали виходячи з того, що там установлено контроверсійний об’єкт: комплекс «Арка дружби народів» було споруджено 1982 року «на ознаменування возз’єднання України з Росією», що останнім часом неодноразово обігравали українські політичні активісти. Наприклад, у листопаді 2018 року на арку нанесли зображення розколини — символ руйнації дружби між Україною та Росією; вибір локації для Стомахінського дня продовжував цю тенденцію. Повідомлення про проведення ВСД в Києві було в цілковитій відповідності до вимог українського законодавства подано 8 серпня, тимчасом як розклад міських святкових заходів на 24 серпня офіційно опублікували майже двома тижнями пізніше.

69442988_1392873237530059_2501286286292156416_n
Заява про проведення Всесвітнього стомахінського дня-2019

Особливу тривогу викликає те, що в різні гілки обговорень інциденту анонімні інтернет-користувачі масовано вкидають брехню, що київський ВСД організовував Данило Александров. Уже зафіксовано відповідні демотиватори, а також псевдосвідчення лжеочевидців, які нібито бачили Данила в Києві в той день.

Член Міжнародного комітету захисту Бориса Стомахіна та учасник інших (зокрема — проукраїнських) ініціатив, Александров 2016 року став одним із перших у низці санкт-петербурзьких опозиціонерів, побитих невідомими (побиття та вбивства пов’язують із діяльністю пропутінського бізнесмена Пригожина, йому ж приписують організацію «фабрик» тролів і ботів, які просувають антиопозиційний порядок денний в Інтернеті); перед тим у мережі «Вконтакте» з’явився аккаунт, де публікували знімки стеження за активістом. У липні 2019 року Александрову знов почали надходити анонімні погрози. У контексті переслідування Данила в Росії ми розцінюємо дезінформацію, що її поширюють аноніми в українських соцмережах, як спробу створити йому негативний образ в Україні.

Ми звертаємо увагу, що організатор Стомахінського дня в Києві — член КЗС Михайло Агафонов. За його діяльністю можна стежити на сайті stomakhin.in.ua, зв’язатися з ним — написавши на адресу stomakhin.com@gmail.com. Данила Александрова не було 24.08.2019 на території України, отже він не брав участі в київському ВСД. Просимо всіх уважно ставитися до джерел інформації та не поширювати фейків — особливо коли їхні ймовірні автори — пропутінські бандити.