Надайте громадянство України відомому (анти)російському дисидентові Борису Стомахіну!

Президентові України
До Комісії з питань громадянства при Президентові України
Депутатам Верховної Ради України
Усім, від кого це залежить

Пане Президенте! Шановні панове!

Вірний прихильник українського народу, публіцист і дисидент Борис Стомахін уже 10 років (з незначною перервою) нудиться в російських катівнях за слова правди, що викривають так, на жаль, знайомий нам російський імперіалізм. Зараз термін звільнення призначений йому на кінець 2019 року, але ніхто не може поручитися, що путінські кати знов не збільшать йому строк, сфабрикувавши нову справу, як вони вже зробили це раніше. Ніхто не поручиться й за те, що Борис, який уже отримав у жорнах російської репресивної машини інвалідність, виживе у в’язниці, куди його відправив черговий «суд».

Борис Стомахін волає до великодушності українського народу. Він вірить, що Україна може зробити жест, який урятує йому життя та поверне свободу, — удостоїти його українського громадянства і в такій якості поставити питання про його екстрадицію або ж обмін на одного з полонених сепаратистів чи російських військових злочинців.

Подібні історії в минулому відомі. Досить згадати ім’я Іліє Ілашку, молдавського прорумунського активіста, який отримав румунське громадянство під час відбуття довічного терміну у в’язниці так званої ПМР. Безумовно, саме подібна демонстрація Румунією зацікавленості в долі свого прихильника зіграла вирішальну роль у його звільненні.

Ми, громадяни України, високо оцінюючи внесок Бориса Стомахіна в боротьбу з нашим спільним ворогом, приєднуємося до його прохання і наполягаємо на тому, щоб надати українське громадянство мужньому антиросійському дисидентові.

Аміна Окуєва, чеченський доброволець, прес-офіцер батальйону імені Джохара Дудаєва (загинула 30 жовтня 2017 року);

Дмитро Корчинський, літератор, философ, лідер партії “Братство”;
Айдер Муждабаєв, журналіст, заступник директора кримськотатарського телеканалу ATR;
Петро Вінс, колишній радянський политв’язень, член Української Гельсінської спілки з прав людини з 1977 р.
Тетяна Близнюк, голова Комітету визволення політв’язнів;
Юрій Ільченко, колишній кримський политв’язень;
Олена Карпюк;
Леся Рой, музикант, автор пісень.

Та ще 100 громадян України.

06 лютого 2018 р. представники Київського відділу Міжнародного комітету захисту Бориса Стомахіна передали до МЗС клопотання Бориса Стомахіна про прийняття до громадянства України та петицію, яку підписали 107 громадян України. Чекаємо на відповідь!

Перша відповідь:
71000285