Клопотання про прийняття до громадянства України

Шановний пане Президенте! Нині я перебуваю в ув’язненні в Російській Федерації за сфальсифікованими звинуваченнями в виправданні тероризму та в екстремізмі. Переслідувань я зазнав виключно за свої публіцистичні статті з критикою режиму Володимира Путіна, зокрема кремлівської імперської політики. Отже, Російська Федерація грубо порушила моє фундаментальне право на вираження поглядів, гарантоване як власне Конституцією Росії, так і статтею 10 європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Я не скоював жодних злочинів і не маю підстав уважати себе в будь-чому винним.

Я завжди з цікавістю стежив за подіями в Україні, цілком співчуваючи прагненню української нації остаточно вийти з-під контролю Москви. У різні роки мною було написано низку текстів на підтримку Помаранчевої революції, Революції гідності, антитерористичної операції на сході України, а так само проти аншлюсу Криму та на захист кримських татар.

Тож тепер, коли мені самому потрібен захист, я прошу Україну представляти мої інтереси.

Перебуваючи в ув’язненні, я не можу особисто звернутися до уповноважених органів, як того передбачає національне законодавство про громадянство. Своє звернення я вимушений подати через довірених осіб.

Прошу прийняти мене до громадянства України відповідно до статті 9 Закону України «Про громадянство України».

Визнаю Конституцію України та зобов’язуюся дотримуватися законів України.

Про себе повідомляю необхідні відомості.

Борис Стомахін

 


Див. також:

Петиція щодо надання українського громадянства Борису Стомахіну